所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8MSOP |
| Interface Type | Serial-Microwire |
| Density | 16 Kb |
| Maximum Operating Frequency | 3 MHz |
| Maximum Random Access Time | 100 ns |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 V |
| Organization | 2Kx8|1Kx16 |
| Data Retention | 200(Min) Year |
| Hardware Data Protection | Yes |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Unit Pack | 100 |
| MOQ | 900 |
| Packaging | Tube |
| Format - Memory | EEPROMs - Serial |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Memory Type | EEPROM |
| Memory Size | 16K (2K x 8 or 1K x 16) |
| Voltage - Supply | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Interface | Microwire, 3-Wire Serial |
| Speed | 2MHz, 3MHz |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 3 x 3 x 0.85mm |
| Height | 0.85mm |
| Length | 3mm |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.5 V |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Organisation | 1K x 16 bit, 2K x 8 bit |
| Package Type | MSOP |
| Pin Count | 8 |
| Programming Voltage | 3.3 V, 5 V |
| Width | 3mm |
| Maximum Operating Current | 3 mA |
| Product Category | EEPROM |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Operating Supply Voltage | 2.5 V, 5.5 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Maximum Clock Frequency | 3 MHz |
| Supply Voltage - Min | 2.5 V |
| Access Time | 100 ns |
| Operating Current | 3 mA |
| Capacitance,Input | 7pF |
| Capacitance,Output | 7pF |
| Current,Input,Leakage | ±1μA |
| Current,Operating | 100μA(Read),500μA(Write) |
| Current,Output,Leakage | ±1μA |
| DataRetention | >200yrs. |
| MemoryType | SerialEEPROM |
| PackageType | MSOP |
| Temperature,Operating | -40to+85°C |
| Time,Access | 200ns |
| Time,AddressSetup | 100ns |
| Voltage,ESD | ≥4kV |
| Voltage,Input,High | 3.5V |
| Voltage,Input,Low | 0.5V |
| Voltage,Output,High | 2.3V |
| Voltage,Output,Low | 0.2V |
| Voltage,Supply | 2.5to5.5V |
| Case | MSOP8 |
| Memory capacity | 16kbit |
| Mounting | SMD |
| Memory organisation | 2kx8/1kx16bit |
| Gross weight | 0.73 g |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Clock frequency | 3MHz |
| Kind of memory | EEPROM |
| Operating voltage | 2.5...5.5V |
| Multiplicity | 1 |
| Integrated circuit type | memory |
| Collective package [pcs] | 100 |
| Maximum number of cycles | 1000000 |
| Access time | 6ms |
| spg | 100 |
| Operating Supply Current | 3 mA |
| Brand | Microchip Technology |
| Supply Current - Max | 3 mA |
咨询QQ
热线电话