所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Board to Board |
| Pitch | 1.27 mm |
| Number of Rows | 10 |
| Number of Contacts | 300 |
| Gender | RCP |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Packaging | Tape and Reel |
| Product Length | 42.3 |
| Product Depth | 16.38 |
| Mounting | Surface Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Maximum Voltage Rating | 200VAC |
| Product Height | 3.89 |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer |
| Pitch | 1.27 |
| Maximum Contact Resistance | 35 |
| Maximum Current Rating | 0.45/Contact |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Unit Pack | 250 |
| MOQ | 250 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Array, Female Sockets |
| Contact Finish | Gold |
| Height Above Board | 0.132" (3.35mm) |
| Mated Stacking Heights | 4mm, 10mm |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| Number of Positions | 300 |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Factory Pack Quantity | 250 |
| Product Category | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| Current Rating | 450 mA |
| Voltage Rating | 200 V |
| Series | MEG-Array |
| Termination Style | SMD |
| Stack Height | 4 mm |
| Number of Positions / Contacts | 300 |
| Product Type | Receptacles |
| RoHS | No RoHS Version Available |
咨询QQ
热线电话