所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SO |
| Number of Internal Timers | 1 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Type | Programmable |
| Maximum High Level Output Current | -20 mA |
| Maximum Low Level Output Current | 25 mA |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Fabrication Technology | CMOS |
| Mounting | Surface Mount |
| Absolute Propagation Delay Time | 81 |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 16 |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SO |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum High Level Output Current | -20 |
| Package Length | 10(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 |
| Pin Count | 16 |
| Maximum Quiescent Current | 0.008 |
| Package Height | 1.45(Max) |
| Maximum Low Level Output Current | 25 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Frequency | 75MHz |
| Package/Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 568-10294-1 |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Product Category | Timers & Support Products |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Propagation Delay - Max | 48 ns |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | SOT-109 |
| Supply Voltage - Min | 4.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Part # Aliases | 74HCT5555D-T |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 供应商器件封装 | 16-SO |
| 操作温度 | -40°C ~ 125°C |
| 电压 - 电源 | 4.5 V ~ 5.5 V |
| 封装/外壳 | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| 频率 | 75MHz |
| 类型 | Timer/Oscillator (Single) |
咨询QQ
热线电话