所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Latch N Lok |
| Pitch | 2.54 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Contacts | 8 |
| Gender | RCP |
| Contact Plating | Gold Over Nickel|GXT Over Nickel/Tin |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Trays |
| Packaging | Tray |
| Product Length | 19.55 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 26.92 |
| Mounting | Through Hole |
| Body Orientation | Right Angle |
| Product Height | 18.16 |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Pitch | 2.54 |
| Housing Color | Pebble Gray |
| Maximum Current Rating | 3/Contact |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Unit Pack | 600 |
| MOQ | 600 |
| Features | Board Lock |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Color | Gray |
| Connector Type | Header, Shrouded |
| Contact Finish | Gold or Gold, GXT™ |
| Contact Type | Male Pin |
| Termination | Solder |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Positions Loaded | All |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 600 |
| Product | Receptacles |
| Product Category | I/O Connectors |
| Current Rating | 3 A |
| Flammability Rating | UL 94 V-0 |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 85 C |
| Series | Latch-N-Lok |
| Termination Style | Solder |
| Mounting Angle | Right |
| Number of Positions / Contacts | 8 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Mounting Style | Through Hole |
| Insulation Material | Nylon, Glass Filled |
咨询QQ
热线电话