所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | FPC Connector |
| Pitch | 2.5 mm |
| Number of Contacts | 25 |
| Number of Rows | 1 |
| Body Orientation | Right Angle |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Trays |
| PCB Mounting Orientation | Right Angle |
| Sealed | No |
| Tail Plating Thickness | 0.8 |
| Housing Material | PBT |
| Width (Z-Axis) | 8.8 |
| Operating Voltage | 50.0 |
| Selectively Loaded | No |
| Termination Method to PC Board | Through Hole |
| Contact Current Rating Max | 1.0 |
| Centerline | 1.25 |
| Number of Positions | 25 |
| PCB Mount Retention Type | Kinked Solder Tails |
| Contact Design | Single Beam |
| PCB Mount Retention | With |
| Contact Plating Mating Area Material | Bright Tin |
| PCB Mount Alignment | With |
| Tail Plating Material | Bright Tin |
| Housing Color | White |
| Flex Cable Thickness | 0.3 |
| Strain Relief | Without |
| Profile Height (Y-Axis) | 4.8 |
| Shielded | No |
| Tail Length | 3.2 |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant / ELV compliant |
| Tail Orientation | Staggered Type A |
| Shrouded | Yes |
| Length (X-Axis) | 35.0 |
| Contact Plating Mating Area Thickness | 0.8 |
| Contact Mating Location | Top |
| Operating Voltage Reference | AC |
| Packaging | Bulk |
| Current Rating | 1A |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Voltage Rating | 50V |
| FFC, FCB Thickness | 0.30mm |
| Connector Type | Top Contacts |
| Contact Finish | Tin |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Height Above Board | 0.189" (4.80mm) |
| Termination | Kinked Pin |
| Cable End Type | Tapered |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 900 |
| Gender | Female |
| Product Type | Board Mount |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 端子端接区域电镀厚度 | .8 µm [ 31.49 µin ] |
| 连接器类型 | 连接器组件 |
| Centerline (Pitch) | 1.25 mm [ .049 in ] |
| 端子类型 | 插座 |
| PCB 安装固定类型 | 扭结焊尾 |
| 封装方法 | 盒 |
| 屏蔽 | 否 |
| 端子基材 | 磷青铜 |
| 行数 | 1 |
| 端子結線面めっき材料の仕上げ | 亮光 |
| 长度 | 35 mm [ 1.378 in ] |
| PC 板端接方法 | 通孔 |
| Contact Current Rating (Max) (A) | 1 |
| フレックス ケーブルの厚さ | .3 mm [ .012 in ] |
| Connector System | 柔性电缆对板 |
| 接合对准 | 带有 |
| 工作电压 (VAC) | 50 |
| 高度 | 4.8 mm [ .189 in ] |
| 端子接合位置 | 顶部 |
| 端子接触部电镀材料 | 锡 |
| 壳体颜色 | 白色 |
| 端子接触部电镀厚度 | .8 µm [ 31.49 µin ] |
| 尾部方向 | 交错类型 A |
| 工组温度范围 | -20 – 80 °C [ -4 – 176 °F ] |
| 产品类型 | 连接器 |
| Sealable | 否 |
| PCB 安装固定 | 带有 |
| 端子端接区域电镀材料 | 锡 |
| シュラウド付き | 是 |
| シリーズ | FPC |
| 线缆类型 | FPC/FFC |
| PCB 安装方向 | 直角 |
| 宽度 | 8.8 mm [ .346 in ] |
| 外壳材料 | PBT GF |
| 端子传导(典型值) | 信号(数据) |
| 端子接触部电镀材料表面涂层 | 高光 |
| 端子设计 | 单束 |
| 插入力 | 非 ZIF |
| 电路识别特性 | 带有 |
| PCB マウント アラインメント | 带有 |
| 封装数量 | 900 |
| 连接器种类 | 母端 |
| PCB 厚度(建议) | 1.6 mm [ .063 in ] |
| 连接器和端子端接到 | 印刷电路板, 柔性印刷电路 (FPC) |
| 尾部长度 | 3.2 mm [ .126 in ] |
咨询QQ
热线电话