所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIJ |
| Interface Type | Serial-I2C |
| Density | 256 Kb |
| Maximum Operating Frequency | 0.4 MHz |
| Maximum Random Access Time | 900 ns |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 V |
| Organization | 32Kx8 |
| Data Retention | 200(Min) Year |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Programming Voltage | 2.5 to 5.5 V |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Hardware Data Protection | Yes |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 5.25 |
| PCB | 8 |
| Screening Level | Industrial |
| Data Retention | 200(Min) |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Density | 256K |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Maximum Operating Frequency | 0.4 |
| Supplier Package | SOIJ |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Package Length | 5.26 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.5 |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Operating Current | 3 |
| Package Height | 1.98(Max) |
| Maximum Random Access Time | 900 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Matchcode | 24LC256-I/SM |
| Unit Pack | 90 |
| Standard Leadtime | 17 weeks |
| MOQ | 90 |
| Permis.T(A) min | -40°C |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Read/write cycl | 1M |
| Permis.T(A) max | 85°C |
| Automotive | NO |
| Package width | 5.28 mm |
| Type | I2C |
| Organisation | 32Kx8 |
| U(cc) | 2.5V |
| Packaging | Tube |
| Format - Memory | EEPROMs - Serial |
| Supplier Device Package | 8-SOIJ |
| Memory Type | EEPROM |
| Memory Size | 256K (32K x 8) |
| Voltage - Supply | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Interface | I²C, 2-Wire Serial |
| Speed | 400kHz |
| Package/Case | 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 5.33 x 5.38 x 1.98mm |
| Height | 1.98mm |
| Length | 5.33mm |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.5 V |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | SOIJ |
| Width | 5.38mm |
| Access Time (Max) | 900 ns |
| Frequency | 0.4 MHz |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Programmable | Yes |
| Write Protection | Yes |
| Supply Current | 3 mA |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 3.3/5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 2.5 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| DELETED | Compliant |
| Memory Configuration | :32K x 8bit |
| Clock Frequency | :2MHz |
| Supply Voltage Min | :2.5V |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| Memory Case Style | :SOJ |
| No. of Pins | :8 |
| IC Interface Type | :2 Wire, I2C, Serial |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 3 - 168 hours |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :24 |
| DC Supply Voltage Tolerance + | :10% |
| DC Supply Voltage Tolerance - | :10% |
| Device Marking | :24LC256 |
| IC Generic Number | :24LC256 |
| Logic Function Number | :24LC256 |
| Memory Voltage Vcc | :2.5V |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Supply Voltage Range | :2.5V to 5.5V |
| Vcc Tolerance + | :10% |
| Vcc Tolerance - | :10% |
| Weight (kg) | 0.000001 |
| Tariff No. | 85423261 |
| Termination Type | :SMD |
| Package / Case | 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Capacitance,Input | 10pF |
| Capacitance,Output | 10pF |
| Current,Input,Leakage | ±1μA |
| Current,Operating | 400μA(Read),3mA(Write) |
| Current,Output,Leakage | ±1μA |
| DataRetention | >200yrs. |
| MemoryType | SerialEEPROM |
| PackageType | SOIJ |
| Temperature,Operating | -40to+85°C |
| Time,Access | 900ns |
| Time,Fall | 300ns |
| Time,Rise | 300ns |
| Voltage,ESD | ≥4kV |
| Voltage,Input,High | 1.75V |
| Voltage,Input,Low | 0.75V |
| Voltage,Output,Low | 0.4V |
| Voltage,Supply | 2.5to5.5V |
| Case | SO8 |
| Memory capacity | 256kbit |
| Memory organisation | 32kx8bit |
| Gross weight | 0.56 g |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Clock frequency | 400kHz |
| Kind of memory | EEPROM |
| Operating voltage | 2.5...5.5V |
| Multiplicity | 1 |
| Integrated circuit type | memory |
| Collective package [pcs] | 450 |
| Maximum number of cycles | 1000000 |
| Access time | 5ms |
| spg | 450 |
咨询QQ
热线电话