所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8MSOP |
| Interface Type | Serial-I2C |
| Density | 16 Kb |
| Maximum Operating Frequency | 0.4 MHz |
| Maximum Random Access Time | 900 ns |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 V |
| Organization | 8Blockx256x8 |
| Data Retention | 200(Min) Year |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Programming Voltage | 2.5 to 5.5 V |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 3 |
| PCB | 8 |
| Screening Level | Industrial |
| Data Retention | 200(Min) |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Density | 16K |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Maximum Operating Frequency | 0.4 |
| Supplier Package | MSOP |
| Standard Package Name | MSOP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Package Length | 3 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.5 |
| Pin Count | 8 |
| Hardware Data Protection | Yes |
| Maximum Operating Current | 3 |
| Package Height | 0.85 |
| Maximum Random Access Time | 900 |
| Packaging | Tube |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Unit Pack | 100 |
| MOQ | 1200 |
| Format - Memory | EEPROMs - Serial |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Memory Type | EEPROM |
| Memory Size | 16K (2K x 8) |
| Voltage - Supply | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Interface | I²C, 2-Wire Serial |
| Speed | 400kHz |
| Package/Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 3 x 3 x 0.85mm |
| Height | 0.85mm |
| Length | 3mm |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.5 V |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Organisation | 8 Block x 256 x 8 bit |
| Package Type | MSOP |
| Width | 3mm |
| Maximum Operating Current | 5 mA |
| Product Category | EEPROM |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Operating Supply Voltage | 2.5 V, 5.5 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Package / Case | MSOP-8 |
| Maximum Clock Frequency | 0.4 MHz |
| Supply Voltage - Min | 2.5 V |
| Access Time | 900 ns |
| Operating Current | 3 mA |
| Access Time (Max) | 900 ns |
| Frequency | 0.4 MHz |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Programmable | Yes |
| Write Protection | Yes |
| Supply Current | 3 mA |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 3.3/5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 2.5 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| DELETED | Compliant |
| Memory Configuration | :8 BLK (256 x 8) |
| Clock Frequency | :2MHz |
| Supply Voltage Min | :2.5V |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| Memory Case Style | :MSOP |
| No. of Pins | :8 |
| IC Interface Type | :2 Wire, I2C, Serial |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :24 |
| IC Generic Number | :24LC16 |
| Logic Function Number | :24LC16 |
| Memory Voltage Vcc | :2.5V |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Supply Voltage Range | :2.5V to 5.5V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.0001 |
| Tariff No. | 85423261 |
| Capacitance,Input | 10pF |
| Capacitance,Output | 10pF |
| Current,Input,Leakage | ±1μA |
| Current,Operating | 0.01mA(Read),3mA(Write) |
| Current,Output,Leakage | ±1μA |
| DataRetention | >200yrs. |
| MemoryType | SerialEEPROM |
| PackageType | MSOP |
| Temperature,Operating | -40to+85°C |
| Time,Access | 900ns |
| Time,Fall | 300ns |
| Time,Rise | 300ns |
| Voltage,ESD | ≥4kV |
| Voltage,Input,High | 1.75V |
| Voltage,Input,Low | 0.75V |
| Voltage,Output,Low | 0.4V |
| Voltage,Supply | 2.5to5.5V |
| Case | MSOP8 |
| Memory capacity | 16kbit |
| Memory organisation | 8x256x8bit |
| Gross weight | 0.03 g |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Clock frequency | 400kHz |
| Kind of memory | EEPROM |
| Operating voltage | 2.5...5.5V |
| Multiplicity | 1 |
| Integrated circuit type | memory |
| Collective package [pcs] | 100 |
| Maximum number of cycles | 1000000 |
| Access time | 5ms |
| spg | 100 |
咨询QQ
热线电话