所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8DFN EP |
| Interface Type | Serial-I2C |
| Density | 16 Kb |
| Maximum Operating Frequency | 0.4 MHz |
| Maximum Random Access Time | 900 ns |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 V |
| Organization | 8Blockx256x8 |
| Data Retention | 200(Min) Year |
| Hardware Data Protection | Yes |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Programming Voltage | 2.5 to 5.5 V |
| Standard Package | Bulk |
| Unit Pack | 150 |
| MOQ | 1200 |
| Packaging | Tube |
| Format - Memory | EEPROMs - Serial |
| Supplier Device Package | 8-DFN (2x3) |
| Memory Type | EEPROM |
| Memory Size | 16K (2K x 8) |
| Voltage - Supply | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Interface | I²C, 2-Wire Serial |
| Speed | 400kHz |
| Package/Case | 8-VFDFN Exposed Pad |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Maximum Operating Current | 3 mA |
| Product Category | EEPROM |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 150 |
| Operating Supply Voltage | 2.5 V, 5.5 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | DFN-8 |
| Maximum Clock Frequency | 0.4 MHz |
| Supply Voltage - Min | 2.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Access Time | 900 ns |
| Operating Current | 3 mA |
| Case | DFN8 |
| Memory capacity | 16kbit |
| Mounting | SMD |
| Memory organisation | 8x256x8bit |
| Gross weight | 0.02 g |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Clock frequency | 400kHz |
| Kind of memory | EEPROM |
| Operating voltage | 2.5...5.5V |
| Multiplicity | 1 |
| Integrated circuit type | memory |
| Collective package [pcs] | 150 |
| Maximum number of cycles | 1000000 |
| Access time | 5ms |
| spg | 150 |
| Board Level Components | Y |
| 编程电压 | 2.5 → 5.5V |
| 最高工作温度 | +85 °C |
| 高度 | 0.95mm |
| 存储器大小 | 16Kbit |
| 最长随机存取时间 | 1000ns |
| 每字组的位元数目 | 8Bit |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 接口类型 | I2C |
| 宽度 | 2mm |
| 封装类型 | DFN |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 组织 | 256 x 8 |
| 长度 | 3mm |
| 引脚数目 | 8 |
| 最小工作电源电压 | 2.5 V |
| 最大工作电源电压 | 5.5 V |
| 字组数目 | 256 |
| 尺寸 | 3 x 2 x 0.95mm |
| Operating Supply Current | 3 mA |
| Width | 3 mm |
| Brand | Microchip Technology |
| Length | 2 mm |
| Height | 0.88 mm |
| Supply Current - Max | 3 mA |
| PermisT(A) min | -40 °C |
| PermisT(A) max | 85 °C |
| Automotive | NO |
| Organisation | 8x256x8 |
| Type | I2C |
| Leadfree Defin | RoHS-conform |
| U(cc) | 2.5 V |
咨询QQ
热线电话