所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | D-Subminiature Boot |
| Standard Package | Bulk |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Approved Standards | DEF Std 59-97 Issue 3 Type DA, MIL-I-81765/1 Class I, UL224 E85831 |
| Lead Free Solder Processes | Not relevant for lead free process |
| Adhesive Description | General Purpose Pre-Coat Adhesive |
| Angle | 90° |
| Material Systems Code | 10 |
| Brand | Raychem |
| Material | Semi rigid Modified Polyolefin |
| Connector Width (mm (in)) | 10.70 [0.421] |
| Application | General Purpose |
| Cable Diameter Range (mm (in)) | 6.40 â 14.00 [0.252 â 0.551] |
| Product Type | D Subminiature Boot |
| Operating Temperature (°C) | -20 â +60 |
| Adhesive Pre-Coating | With |
| Connector Length (mm (in)) | 42.00 â 42.20 [1.654 â 1.661] |
| Material Code | 3 |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Family Name | 234A1 |
| Size | 32 |
| Large Recovered Length | 0.790" (20.1mm) |
| Small Diameter Recovered | 0.251" (6.4mm) |
| Small Diameter Supplied | 0.550" (14.0mm) |
| Color | Black |
| Large Diameter Recovered | 1.660" (42.2mm) |
| Shell Size - Insert | 32 |
| Large Diameter Supplied | 1.660" (42.2mm) |
| Other Names | 513766-000 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 10 |
| 粘合剂预涂 | 带有 |
| Connector Length | 42 mm [ 1.654 in ] |
| Adhesive Code | 42 |
| Molded Part Type | D Subminiature Boot, Molded Boot (D Subminiature ) |
| 电缆直径范围 | 6.4 – 14 mm [ .25 – .55 in ] |
| 材料 | 半刚性改性聚烯烃 |
| 粘合剂描述 | 通用预涂粘合剂 |
| Adhesive Options | /42 Precoat |
| 尺寸 | 32 |
| 产品类型 | 模制部件 |
| 材料系统代码 | 10 |
咨询QQ
热线电话