所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 2225 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 0.01 uF |
| Voltage | 50 Vdc |
| Tolerance | 2 % |
| Dielectric | C0G |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 5.72 mm |
| Product Height | 1.27(Max) mm |
| Product Depth | 6.35 mm |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 0.01 uF |
| Voltage Rating | 50 V |
| Temperature Coefficient / Code | C0G (NP0) |
| Case Code - in | 2225 |
| Case Code - mm | 5763 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Product | General Type MLCCs |
| Packaging | Bulk |
| Capacitance - nF | 10 nF |
| Capacitance - pF | 10000 pF |
| Dimensions | 6.35 mm W x 5.72 mm L |
| Package / Case | 2225 (5763 metric) |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Case Length | 5.72 mm |
| Case Width | 6.35 mm |
| Type | Commercial Surface Mount Chip |
咨询QQ
热线电话