所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 2225 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 0.33 uF |
| Voltage | 200 Vdc |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 5.72 mm |
| Product Depth | 6.35 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 0.33 uF |
| Voltage Rating | 200 V |
| Temperature Coefficient / Code | X7R |
| Case Code - in | 2225 |
| Case Code - mm | 5763 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Packaging | Reel |
| Capacitance - nF | 330 nF |
| Capacitance - pF | 330000 pF |
| Dimensions | 0.250 in W x 0.225 in L x 0.100 in H |
| Package / Case | 2225 (5763 metric) |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Product | General Type MLCCs |
| Case Length | 0.225 in |
| Case Height | 0.100 in |
| Case Width | 0.250 in |
| Type | Commercial Surface Mount Chip |
咨询QQ
热线电话