te connectivity / raychem wire
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Adhesive Description | High Performance Pre-Coat Adhesive |
| Angle | Straight |
| Adhesive Code | 86 |
| Application | General Purpose |
| Operating Temperature (°C) | -55 â +120 |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Not relevant for lead free process |
| Brand | Raychem |
| Material | Semi rigid Modified Polyolefin |
| Product Type | Molded Boot |
| Entry Size - Spin Coupling Adapter | 4 â 5 |
| Family Name | 202K1 |
| Entry Size Braided or Magneform Adapter | 4, 5, 6 |
| Material Code | 3 |
| Comment | Contact Raychem for additional adhesive and/or cut off boot length information |
| Approved Standards | DEF Std 59-97 Issue 3 Type DA, MIL-I-81765/1 Class I, UL224 E85831 |
| Material Systems Code | 10 |
| Cable Diameter Range (mm (in)) | 5.60 â 13.00 [0.220 â 0.512] |
| Adhesive Pre-Coating | With |
| Entry Size Tinel-Lock Adapter | 4, 5 |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Size | 21 |
| Large Recovered Length | 0.350" (9.0mm) |
| Small Diameter Recovered | 0.220" (5.6mm) |
| Small Diameter Supplied | 0.550" (14.0mm) |
| Color | Black |
| Large Diameter Recovered | 0.410" (10.4mm) |
| Shell Size - Insert | 21 |
| Standard Package | 25 |
| Small Recovered Length | 0.330" (8.5mm) |
| Large Diameter Supplied | 0.940" (23.9mm) |
| Type | Boot |
| Other Names | 063240-000 |
| Total Length Recovered | 1.020" (26.0mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Power Cable Accessory | No |
| 入口尺寸(编织或磁力成型适配器) | 4, 5, 6 |
| Molded Part Type | Molded Boot |
| Wire/Cable Outside Diameter | .236 in, .276 in, .3 in, .31 in, .35 in, .39 in, 10 mm, 6 mm, 7 mm, 8 mm, 9 mm |
| 材料 | 改性聚烯烃 |
| Lipped | Yes |
| Adhesive Pre-Coat | Yes |
| 电缆直径范围 | 5.6 – 13 mm [ .22 – .512 in ] |
| Adhesive Options | /86 Precoat, -55 – 105°C (-67 – 221°F) |
| 符合政府资质 | 否 |
| 粘合剂类型 | 高性能预涂粘合剂 |
| 入口尺寸(Tinel-Lock 适配器) | 4, 5 |
| 工作温度范围 (°C) | -55 – 105 |
| 材料系统代码 | 10 |
| 入口尺寸(自旋耦合适配器) | 4 – 5 |
| Fluid/Chemical Resistance | Suitable for occasional exposure to fluids |
咨询QQ
热线电话