所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Heat Shrink Tubing and Sleeves |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Type | Boot |
| Material | Polyolefin (PO) |
| Color | Black |
| Minimum Shrink Temperature | + 125 C |
| Recovered Diameter | 10.4 mm, 5.6 mm |
| Length | 38 mm |
| Inside Diameter | 24 mm, 24 mm |
| Chemical Resistant | Yes |
| Features | Without adhesive, straight |
| Flammability Rating | UL 224 |
| Maximum Temperature | + 135 C |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 135 C |
| Packaging | Bulk |
| Part # Aliases | 812997-000 |
| Adhesive Description | Adhesive Purchased Separately. |
| Angle | Straight |
| Adhesive Code | S1125 |
| Application | General Purpose |
| Operating Temperature (°C) | -55 â +135 |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Not relevant for lead free process |
| Brand | Raychem |
| Product Type | Molded Boot |
| Entry Size - Spin Coupling Adapter | 4 â 5 |
| Family Name | 202K1 |
| Entry Size Braided or Magneform Adapter | 4, 5, 6 |
| Material Code | 3 |
| Comment | Contact Raychem for additional adhesive and/or cut off boot length information |
| Approved Standards | DEF Std 59-97 Issue 3 Type DA, MIL-I-81765/1 Class I, UL224 E85831 |
| Material Systems Code | 10 |
| Cable Diameter Range (mm (in)) | 5.60 â 13.00 [0.220 â 0.512] |
| Adhesive Pre-Coating | Without |
| Entry Size Tinel-Lock Adapter | 4, 5 |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Size | 21 |
| I.D. Supplied - Metric | :24mm |
| I.D. Supplied - Imperial | :0.944" |
| I.D. Recovered Max - Metric | :10.4mm |
| I.D. Recovered Max - Imperial | :0.409" |
| Shrink Tubing / Boot Material | :PO (Polyolefin) |
| Shrink Tubing / Boot Colour | :Black |
| Accessory Type | :Heat Shrink |
| Body Material | :PO (Polyolefin) |
| Cable Diameter Max | :24mm |
| Cable Diameter Min | :5.6mm |
| Colour | :Black |
| Fully Shrunk Diameter | :10.4mm |
| I.D. Max Recovered | :10.4mm |
| I.D. Supplied | :24mm |
| Internal Diameter | :24mm |
| Length (Imperial) | :1.5" |
| Operating Temperature Max | :135°C |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Shrink Type | :Heat |
| Unshrunk Diameter | :24mm |
| Weight (kg) | 0.004 |
| Tariff No. | 85469090 |
咨询QQ
热线电话