所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Thread Size - Metric | :- |
| Operating Pressure Max | :10bar |
| Operating Temperature Min | :-20°C |
| Operating Temperature Max | :60°C |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| External Diameter | :50mm |
| External Length / Height | :40mm |
| Operating Pressure Range | :0bar to 10bar |
| Operating Temperature Range | :-20°C to +60°C |
| Thread Size | :1/8 |
| Weight (kg) | 0.05 |
| Tariff No. | 90262040 |
| Diameter | 50mm |
| Pneumatic components features | scale with three measurement units: bar, psi, Mpa |
| Thread | BSP 1/8" |
| Multiplicity | 1 |
| Body material | plastic |
| Gross weight | 0.09 kg |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Pneumatic module type | pressure gauge |
| Internal parts material | copper, brass |
| Working pressure | 0...10bar |
咨询QQ
热线电话