所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Current Rating | 15A |
| Convert To (Adapter End) | Banana Jack |
| Color | Red |
| Convert From (Adapter End) | Spade Lug |
| Standard Package | 5 |
| Length - Total | 1.860" (47.24mm) |
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Product Category | Test Plugs & Test Jacks |
| Voltage Rating | 1 kV |
| Equipment Type | Banana Jacks |
| Contact Plating | Nickel |
| Insulation | Insulated |
| Part # Aliases | 1939826 |
| Type | Spade lug |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Material | Copper |
| Series | :- |
| Gender | :Jack |
| Contact Termination | :- |
| Connector Color | :Red |
| Connector Mounting | :- |
| Weight (kg) | 0.005 |
| Tariff No. | 85369010 |
| Current,Rating | 15A |
| Diameter,Outer | 0.46in. |
| Length | 1.86in. |
| Material,Insulation | Nylon |
| Voltage,Rating | 1000V(RMS)(Max.) |
咨询QQ
热线电话