所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Housing |
| Pitch | 6.35 mm |
| Number of Contacts | 3 |
| Number of Rows | 1 |
| Gender | PL |
| Wire Size | 10-30 AWG |
| Body Orientation | Straight |
| Standard Package | Bulk |
| Packaging | Bulk |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Color | Black |
| Connector Type | Plug |
| Number of Positions | 3 |
| Note | Contacts Not Provided |
| Fastening Type | Latch Lock |
| Contact Type | Male or Female |
| Contact Termination | Crimp |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| CAD Drawing | 3D CAD Model |
| Depth | 27.43mm |
| For Use With | Centerline Soft Shell Pin & Socket Connector |
| Housing Material | Nylon |
| Series | MATE-N-LOK |
| Width | 14.73mm |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Product Category | Jones Plugs & Sockets |
| Current Rating | 19 A |
| Voltage Rating | 600 V |
| Number of Positions / Contacts | 3 |
| Product Type | Housings |
| RoHS | RoHS Compliant |
| No. of Positions | :3 |
| Pitch Spacing | :6.35mm |
| Connector Mounting | :Cable |
| Weight (kg) | 0.00001 |
| Tariff No. | 85366930 |
咨询QQ
热线电话