所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Housing |
| Pitch | 6.35 mm |
| Number of Contacts | 3 |
| Number of Rows | 1 |
| Gender | PL |
| Body Orientation | Straight |
| Standard Package | Bulk |
| Packaging | Bulk |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Color | Blue |
| Connector Type | Plug |
| Number of Positions | 3 |
| Note | Contacts Not Provided |
| Fastening Type | Latch Lock |
| Contact Type | Male or Female |
| Contact Termination | Crimp |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Product Category | Power to the Board |
| Current Rating | 19 A |
| Voltage Rating | 600 V |
| Termination Style | Wire |
| Contact Gender | Pin (Male) |
| Housing Material | Polyamide (PA) |
| Number of Positions / Contacts | 3 |
| Mounting Style | Free Hanging |
| Product Type | Housings |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 端子保持力 | Without |
| Centerline (Pitch) | 6.35 mm [ .25 in ] |
| 适用于 | 适当的通用 MATE-N-LOK 母端或公端 |
| 封装方法 | 包装 |
| 连接器和端子端接到 | 电线和电缆 |
| 行数 | 1 |
| UL 防火等级 | UL 94V-2 |
| Connector System | 线到板, 线到线 |
| 工作电压 (VAC) | 600 |
| 机构/标准号码 | E28476 |
| 灼热丝额定值 | 标准件 - 非灼热丝 |
| 壳体颜色 | 蓝色 |
| Housing Type | Plug |
| 端子布局 | 直插式 |
| 工组温度范围 | -55 – 105 °C [ -67 – 221 °F ] |
| 产品类型 | 护套 |
| Multiple Contact Types | Without |
| UL 等级 | 获得认可 |
| 外壳材料 | 尼龙 |
| Sealed Condition | Not Sealed |
| CSA Rating | Certified |
| 经 VDE 测试 | 是 |
| 机构/标准 | CSA, UL |
| 电路识别特性 | 带有 |
| Assembly Integration Feature | Without |
| 封装数量 | 1 |
| CSA 文件号 | LR16455 |
| 导线绝缘直径范围 (mm) | 5.08 |
咨询QQ
热线电话