所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Housing |
| Pitch | 6.35 mm |
| Number of Contacts | 3 |
| Number of Rows | 1 |
| Gender | PL |
| Body Orientation | Straight |
| Standard Package | Bulk |
| Packaging | Bulk |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Color | Green |
| Connector Type | Plug |
| Number of Positions | 3 |
| Note | Contacts Not Provided |
| Fastening Type | Latch Lock |
| Contact Type | Male or Female |
| Contact Termination | Crimp |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Product Category | Power to the Board |
| Current Rating | 19 A |
| Voltage Rating | 600 V |
| Termination Style | Wire |
| Contact Gender | Pin (Male) |
| Housing Material | Polyamide (PA) |
| Number of Positions / Contacts | 3 |
| Mounting Style | Free Hanging |
| Product Type | Housings |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Series | :Universal MATE-N-LOK |
| No. of Positions | :3 |
| Pitch Spacing | :6.35mm |
| For Use With | :Universal MATE-N-LOK Connectors |
| Body Material | :Nylon |
| Connector Mounting | :Free Hanging |
| Weight (kg) | 0.002 |
| Tariff No. | 85369010 |
咨询QQ
热线电话