所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Housing |
| Pitch | 6.35 mm |
| Number of Contacts | 3 |
| Number of Rows | 1 |
| Gender | PL |
| Wire Size | 10-30 AWG |
| Body Orientation | Straight |
| Standard Package | Bulk |
| Wire Size | 10-30 |
| Packaging | Individual |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 27.43 |
| Product Height | 14.73 |
| Housing Material | Nylon |
| Pitch | 6.35 |
| Housing Color | Natural |
| Maximum Voltage Rating | 600VAC |
| Maximum Current Rating | 19/Contact |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Color | Natural |
| Connector Type | Plug |
| Number of Positions | 3 |
| Note | Contacts Not Provided |
| Fastening Type | Latch Lock |
| Contact Type | Male or Female |
| Contact Termination | Crimp |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Depth | 27.43mm |
| For Use With | 6.35 mm Centerline Soft Shell Pin & Socket Connector |
| Length | 14.73mm |
| Series | MATE-N-LOK |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Product Category | Pin & Socket Connectors |
| Current Rating | 19 A |
| Voltage Rating | 600 V |
| Termination Style | Crimp |
| Contact Gender | Pin (Male) |
| Number of Positions / Contacts | 3 |
| Mounting Style | Free Hanging |
| Product Type | Receptacle Housings |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Current Rating (Max) | 19/Contact A |
| Number of Contact Rows | 1 |
| Wire Gauge | 10-30 |
| Product Depth (mm) | 27.43 mm |
| Product Height (mm) | 14.73 mm |
| Voltage Rating Max | 600VAC |
| Pitch (mm) | 6.35 mm |
| No. of Positions | :3 |
| Pitch Spacing | :6.35mm |
| Colour | :White |
| Connector Body Material | :Nylon (Polyamide) |
| Contact Resistance | :3.5mohm |
| Dielectric Strength VAC | :5000V |
| Dielectric Strength VDC | :10000V |
| Flammability Rating | :UL94V-2 |
| Insulation Resistance | :1000Mohm |
| Material | :Nylon |
| No. of Mating Cycles | :50 |
| No. of Rows | :1 |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Voltage Rating V AC | :600V |
| Weight (kg) | 0.002 |
| Tariff No. | 85369010 |
| Locking system | lock |
| Mechanical mounting | for cable |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Rated voltage | 600V |
| Connector variant | w/o terminals |
| Connector type | male/female |
| Type of pin configuration | 1x3 |
| Connector | plug |
| Gross weight | 2.82 g |
| Connector series | Universal MATE-N-LOK |
| Multiplicity | 1 |
| Number of pins | 3 |
| spg | 1 |
| Collective package [pcs] | 1 |
| Contacts pitch | 6.35mm |
咨询QQ
热线电话