所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 1206 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 10 uF |
| Voltage | 10 Vdc |
| Tolerance | 20 % |
| Dielectric | X5R |
| Operating Temperature | -55 to 85 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 3.2 mm |
| Product Height | 1.78(Max) mm |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Capacitance | 10 uF |
| Voltage Rating | 10 V |
| Temperature Coefficient / Code | X5R |
| Case Code - in | 1206 |
| Case Code - mm | 3216 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 85 C |
| Product | General Type MLCCs |
| Packaging | Reel |
| Dimensions | 1.6 mm W x 3.2 mm L x 0.07 mm H |
| Package / Case | 1206 (3216 metric) |
| Series | 1206 |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Product Length | 3.2 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Product Depth | 1.6 |
| Product Height | 1.78(Max) |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Technology | Standard |
| Unit Pack | 2500 |
| MOQ | 8000 |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 10V |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Applications | General Purpose |
| Thickness (Max) | 0.070" (1.78mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 478-5179-1 |
| Case Length | 3.2 mm |
| Case Height | 0.07 mm |
| Case Width | 1.6 mm |
| Dissipation Factor DF | 5 |
| Type | Commercial Surface Mount Chip |
| Operating Temp Range | -55C to 85C |
| Rad Hardened | No |
| Failure Rate | Not Required |
| Tolerance (+ or -) | 20% |
| Temp Coeff (Dielectric) | X5R |
| Wire Form | Not Required |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Product Length (mm) | 3.2 mm |
| Product Depth (mm) | 1.6 mm |
| Product Height (mm) | 1.78 mm |
| Product Diameter (mm) | Not Required mm |
| Product Range | :- |
| Capacitance Tolerance | :± 20% |
| Dielectric Characteristic | :X5R |
| Capacitor Case Style | :1206 [3216 Metric] |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (16-Dec-2013) |
| Weight (kg) | 0.00005 |
| Tariff No. | 85322400 |
咨询QQ
热线电话