所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Current - Max | 50A |
| Voltage - Max | 6V |
| Time to Trip | 2s |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Standard Package | 3,000 |
| R Min/Max | 0.001 ~ 0.014 Ohm |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 4A |
| Current - Trip (It) | 8A |
| Package/Case | 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals |
| Other Names | F5786CT |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product Category | Resettable Fuses - PPTC |
| Hold Current | 4 A |
| Trip Current | 8 A |
| Maximum Voltage | 6 V |
| Series | LoRho |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Resistance | 14 mOhms |
| Tradename | Poly-Fuse |
| Package / Case | 1206 (3216 metric) |
| Current Rating - Max | 50 A |
| Type | PolyFuse Resettable PTC |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Brand | Littelfuse |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 85 C |
| Height | 1.4 mm |
| Length | 3.4 mm |
| Pd - Power Dissipation | 800 mW |
| I(MAX) | 400 A |
| Approvals | UR/TUV |
| I(HOLD) | 4 A |
| Voltage | 6 V |
| Automotive | NO |
| Termination | SMT |
| Dimension | 1206 |
| Leadfree Defin | RoHS-conform |
咨询QQ
热线电话