所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC N |
| Interface Type | Serial |
| Density | 8 Kb |
| Maximum Operating Frequency | 0.1 MHz |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 V |
| Organization | 1Kx8 |
| Data Retention | 200(Min) Year |
| Hardware Data Protection | Yes |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Unit Pack | 3300 |
| MOQ | 3300 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Format - Memory | EEPROMs - Serial |
| Supplier Device Package | 8-SOIC N |
| Memory Type | EEPROM |
| Memory Size | 8K (1K x 8) |
| Voltage - Supply | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Interface | UNI/O™ (Single Wire) |
| Speed | 100kHz |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Maximum Operating Current | 50 uA |
| Product Category | EEPROM |
| Factory Pack Quantity | 3300 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V, 5 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | SOIC-8 |
| Maximum Clock Frequency | 100 kHz |
| Supply Voltage - Min | 2.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Current | 5 mA |
| Operating Supply Current | 5 mA |
| Width | 3.9 mm |
| Brand | Microchip Technology |
| Supply Current - Max | 50 uA |
| Length | 4.9 mm |
| Height | 1.25 mm (Min) |
咨询QQ
热线电话