所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8TDFN EP |
| Interface Type | Serial |
| Density | 8 Kb |
| Maximum Operating Frequency | 0.1 MHz |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 V |
| Organization | 1Kx8 |
| Data Retention | 200(Min) Year |
| Hardware Data Protection | Yes |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 3 |
| PCB | 8 |
| Screening Level | Industrial |
| Data Retention | 200(Min) |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Density | 8K |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Maximum Operating Frequency | 0.1 |
| Supplier Package | TDFN EP |
| Standard Package Name | DFN |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Package Length | 2 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.5 |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Operating Current | 5 |
| Package Height | 0.73 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | No Lead |
| Unit Pack | 3300 |
| MOQ | 3300 |
| Format - Memory | EEPROMs - Serial |
| Supplier Device Package | 8-TDFN (2x3) |
| Memory Type | EEPROM |
| Memory Size | 8K (1K x 8) |
| Voltage - Supply | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Interface | UNI/O™ (Single Wire) |
| Speed | 100kHz |
| Other Names | 11LC080T-I/MNYTR |
| Package/Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Maximum Operating Current | 50 uA |
| Product Category | EEPROM |
| Factory Pack Quantity | 3300 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V, 5 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | TDFN-8 |
| Maximum Clock Frequency | 100 kHz |
| Supply Voltage - Min | 2.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Current | 5 mA |
| Capacitance,Input | 7pF |
| Capacitance,Output | 7pF |
| Current,Input,Leakage | ±1μA |
| Current,Operating | 3mA(Read),5mA(Write) |
| DataRetention | >200yrs. |
| MemoryType | SerialEEPROM |
| PackageType | TDFN |
| Temperature,Operating | -40to+85°C |
| Time,Fall | 100ns |
| Time,Rise | 100ns |
| Voltage,ESD | >4kV |
| Voltage,Input,High | 3.5V |
| Voltage,Input,Low | 0.75V |
| Voltage,Output,High | 2V |
| Voltage,Output,Low | 0.4V |
| Voltage,Supply | 2.5to5.5V |
| Operating Supply Current | 5 mA |
| Width | 3 mm |
| Brand | Microchip Technology |
| Height | 0.73 mm |
| Supply Current - Max | 50 uA |
| Length | 2 mm |
咨询QQ
热线电话