所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Knob |
| Switch Type | Rotary Switch |
| Standard Package | Bulk |
| EU RoHS | Compliant |
| Accessory Type | Knob - Black |
| Other Names | Q1838386A |
| For Use With/Related Products | Rotary Switches and Encoders |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Knob / Dial Style | :Pointer Bar Skirted |
| Shaft Diameter | :6.35mm |
| Knob Diameter | :18.03mm |
| Shaft Type | :Round |
| Knob Material | :Nylon |
| Body Material | :Nylon |
| Leaded Process Compatible | :Yes |
| Weight (kg) | 0.005 |
| Tariff No. | 85365080 |
| Color | Black |
| Diameter | 1.090In. |
| Height,External | 0.730In. |
| Material | Nylon |
| ShaftSize | 0.250In. |
咨询QQ
热线电话