所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Counter Shift Registers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Counter Type | Binary |
| Counting Sequence | Up/Down |
| Number of Circuits | 4 |
| Package / Case | SOIC-24 |
| Logic Family | 100 |
| Logic Type | ECL |
| Number of Input Lines | 3 / 4 |
| Propagation Delay Time | 1.8 ns |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Packaging | Tube |
| Function | Wide 4 Stage Counter/Shift Register |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Number of Output Lines | 4 |
| Operating Supply Voltage | - 5.7 V to - 4.2 V |
| Factory Pack Quantity | 30 |
| Supply Voltage - Max | 5.7 V |
| Life | Obsolete |
| Fabrication Technology | ECL |
| Direction Type | Bi-Directional |
| Mounting | Surface Mount |
| Absolute Propagation Delay Time | 5.5 |
| Package Width | 7.5 |
| PCB | 24 |
| Screening Level | Commercial |
| Type | Binary |
| Number of Element Outputs | 4 |
| Typical Operating Supply Voltage | -5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | SOIC W |
| Standard Package Name | SOIC W |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Number of Element Inputs | 6 |
| Package Length | 15.4 |
| Minimum Operating Supply Voltage | -4.2 |
| Pin Count | 24 |
| Package Height | 2.35(Max) |
| Logic Function | Counter/Shift Register |
| Number of Stages | 4 |
| Operation Mode | UP Counter|Down Counter |
| Maximum Operating Supply Voltage | -5.7 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
| Output Type | Differential |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 4.2 V ~ 5.7 V |
| Standard Package | 30 |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Package/Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Logic Case Style | :SOIC |
| No. of Pins | :24 |
| Supply Voltage Min | :-4.2V |
| Supply Voltage Max | :-5.7V |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Frequency | :350MHz |
| Input Current Max | :240µA |
| Logic IC Base Number | :100336 |
| Logic IC Function | :Low Power 4-Stage Counter / Shift Register |
| Operating Temperature Range | :0°C to +85°C |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.00001 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话