所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Locking Feature | Slide Lock |
| Current Rating | 0.5A |
| Features | Zero Insertion Force (ZIF) |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Voltage Rating | 50V |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| FFC, FCB Thickness | 0.30mm |
| Connector Type | Bottom Contacts |
| Contact Finish | Tin-Lead |
| Housing Material | Polyamide (PA46), Nylon 4/6 |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Height Above Board | 0.079" (2.00mm) |
| Standard Package | 2,000 |
| Termination | Solder |
| Number of Positions | 6 |
| Cable End Type | Tapered |
咨询QQ
热线电话