所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Current - Max | 40A |
| Voltage - Max | 6V |
| Time to Trip | 1s |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 100mA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Standard Package | 10,000 |
| R Min/Max | 0.150 ~ 2.000 Ohm |
| Other Names | F5756TR |
| Current - Trip (It) | 300mA |
| Package/Case | 0402 (1005 Metric), Concave |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product Category | Resettable Fuses - PPTC |
| Hold Current | 0.1 A |
| Dimensions | 1.15 mm L x 0.6 mm W x 0.65 mm H |
| Maximum Voltage | 6 V |
| Series | LoRho |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 85 C |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Resistance | 2 Ohms |
| Trip Current | 0.3 A |
| Tradename | LoRho |
| Package / Case | 0402 (1005 metric) |
| Current Rating - Max | 40 A |
| Type | PolyFuse Resettable PTC |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Wire Form | Not Required |
| Current Rating (Max) | 40 A |
| Operating Temperature Max Deg. C | 85C |
| Operating Temperature Min Deg. C | -40C |
| Voltage Rating Max | 6VDC |
| Agency Approvals | UL |
| Initial Resistance (Min) | 0.15 Ohm |
| Power Dissipation | 0.5 W |
| Trip Time (Max) | 1@0.5A s |
咨询QQ
热线电话