所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product | General Type MLCCs |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| Packaging | Reel |
| Type | Commercial Surface Mount Chip |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 6.3V |
| Capacitance | 0.1µF |
| Standard Package | 40,000 |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Size / Dimension | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Applications | General Purpose |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Package / Case | 01005 (0402 Metric) |
| Thickness (Max) | 0.009" (0.22mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Other Names | 478-9354-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话