所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting Type | Through Hole |
| Resistance in Ohms @ 25°C | 5k |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -55°C ~ 70°C |
| Power - Max | 100mW |
| Standard Package | 500 |
| Other Names | 541-1425 |
| Resistance Tolerance | ±1% |
| Package/Case | Radial |
| Product Category | Thermistors - PTC |
| Dimensions | 4 mm W x 3.8 mm L x 2.4 mm H |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 70 C |
| Series | TFPTL |
| Termination Style | Radial |
| Resistance | 5 kOhms |
| Tolerance | 1 % |
| Power Rating | 100 mW |
| Type | PTC |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Thermistor Type | :PTC |
| Thermistor Tolerance | :± 1% |
| Thermistor Case Style | :Radial Leaded |
| No. of Pins | :2 |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| Weight (kg) | 0.00014 |
| Tariff No. | 85334010 |
咨询QQ
热线电话