所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| CircuitryOperating动作 | 130522 |
| 杠杆类型 | Standard |
| 系列名称 | AT |
| 安装 | Bushing 15/32 in |
| AmpereVoltage范围(电阻性负载) | 0.1 A to 1.0 A at 0.5 Vac to 115 Vac|0.1 A to 1.0 A at 0.5 Vdc to 28 Vdc |
| UNSPSC商品 | 30211908 Toggle switches |
| 电路 | 4PDT |
| UNSPSC代码 | 30211908 |
| 端子 | Solder T2 type |
| ULCSA等级代码 | L22: 1 A at 125 Vac |
| 电压额定值AC | 115 V |
| 额定电流 | 1 A |
| 触点形式 | 4PDT |
| 端接类型 | Solder Pin |
| 衬套尺寸 | 15/32-32 |
| 直流电额定电压 | 28 V |
| 安装风格 | Through Hole |
| 触点电镀 | Gold |
| 执行器 | Paddle |
| RoHS | No |
| 标准包装 | 1 |
| 产品类型 | MICRO SWITCH⢠Toggle |
| Ampere/Voltage Range (Resistive Load) | 0.1 A to 1.0 A at 0.5 Vac to 115 Vac|0.1 A to 1.0 A at 0.5 Vdc to 28 Vdc |
| 动作 | 3 position |
| Circuitry/Operating action | 130522 |
| 评论 | Gold Contacts |
咨询QQ
热线电话