所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| 工业别名 | .3040AN50, 3040AN50 |
| 子类别 | Specialized Sensor |
| 交货期 | 140 Days |
| 功能 | * |
| 必须的操作 | * |
| 类型 | VRS (Passive) |
| 端接类型 | Connector |
| 输出类型 | Sine Wave |
| 频率 | 40kHz |
| 标准包装 | 1 |
| 必须的释放 | * |
| 执行器材质 | Ferrous Metals, Gear Tooth |
| 封装/外壳 | Barrel, Stainless Steel |
| RoHS指令 | Lead free / RoHS Compliant |
| RoHS | No |
| 直径 | 15,9 mm [0.625 in] |
| Available Metric Thread | M16 |
| Test Condition Specifications | Surface Speed = 25 m/s [1000 in/s], Gear = 8 DP [Module 3.17), Air Gap = 0.127 mm [0.005 in], Load Resistance = 1.25 kOhm |
| Output Voltage (Peak to Peak) Min | 70 Vp-p |
| Pole Piece Shape and Size | Round; 4,75 mm [0.187 in] Diameter |
| 工作温度 | -55 °C to 120 °C [-67 °F to 250 °F] |
| Gear Pitch Range | 12 DP (Module 2.11) or Coarser |
| 工作频率 | 40 kHz |
| 电感 | 85 mH |
| 线圈电阻 | 120 Ohm to 162 Ohm |
| Surface Speed | 0,38 m/s [15 in/s] |
| Optimum Actuator | 8 DP (Module 3.17) Ferrous Metal Gear |
| Mounting Thread | 5/8-18 UNF-2A |
| 振动 | MIL-STD 202F, Method 204D |
| 材质 | Stainless Steel Threaded |
| 房屋长度 | 156 mm [6.10 in] |
| 端子 | MS3106 Connector |
| 重量 | 128 g [4.5 oz] |
| 系列名称 | Power Output |
咨询QQ
热线电话