所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Initial Contact Resistance | 0.100 ohm |
| 工作温度 | -40 to +125 °C |
| 绝缘电阻 | 10^10 ohm |
| Test Coil | L4988 |
| Max Operate Time | 4.5 ms |
| SubCategory | Reed Switch |
| Breakdown Voltage - Min | 600 VDC |
| Shock - 11ms 1?2 sine wave | 100 G |
| Release Time - max | 2.5 ms |
| MainCategory | Switches |
| 储存温度 | -65 to +125 °C |
| Switching Current - max | 3.0 AMP |
| Rating Sensitivity | 60 Ampere Turns |
| 联系额定值 | 100 W |
| Vibration - 50-2000 Hertz | 30 G |
| 触点形式 | Normally Open |
| 联系配置 | SPST-NO (1 Form A) |
| 谐振频率 | 850 Hz |
| Pull-In Range | 42-83 Ampere Turns |
| Carry Current | 6.0 Amps |
| Max Switching Voltage | 400 VDC |
| Contact Capacitance | 0.6 pF |
咨询QQ
热线电话