所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| 包装 | 16SOIC |
| 安装 | Surface Mount |
| 引脚数 | 16 |
| 家庭 | XTR110 |
| 工作温度 | 0 to 70 °C |
| 标准包装 | Rail / Tube |
| 产品种类 | Current Sense Amplifiers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 电源电压 - 最大 | 40 V |
| 电源电压 - 最小 | 13.5 V |
| 最高工作温度 | + 70 C |
| 最低工作温度 | 0 C |
| 安装风格 | SMD/SMT |
| 封装/外壳 | SOIC-16 |
| 封装 | Tube |
| 描述/功能 | PRECISION VOLTAGE-TO-CURRENT CONVERTER/TRANSMITTER |
| 系列 | XTR110 |
| 工厂包装数量 | 40 |
| 安装类型 | Surface Mount |
| 供应商设备封装 | 16-SOIC |
| 输出类型 | Current |
| 电流 - 电源 | 20mA |
| 输入类型 | Voltage |
| 类型 | Current Transmitter |
| RoHS指令 | Lead free / RoHS Compliant |
| 外形尺寸 | 10.28 x 7.52 x 2.35mm |
| 身高 | 2.35mm |
| 长度 | 10.28mm |
| 输出电流 | 4 → 20 mA |
| 包装类型 | SOIC |
| 宽度 | 7.52mm |
| 单位重量 | 0.014829 oz |
| 工作温度(最大) | 70C |
| 工作温度(最小值) | 0C |
| 工作温度分类 | Commercial |
| 弧度硬化 | No |
| No. of Amplifiers | :2 |
| Amplifier Case Style | :SOIC |
| No. of Pins | :16 |
| Supply Voltage Min | :13.5V |
| Supply Voltage Max | :40V |
| 电源电流 | :3mA |
| Operating Temperature Min | :-25°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 3 - 168 hours |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Digital IC Case Style | :SOIC |
| IC Function | :Precision Voltage-to-Current Converter / Transmitter |
| 工作温度范围 | :-25°C to +85°C |
| Output Current Per Channel | :20mA |
| Supply Voltage Range | :13.5V to 40V |
| 端接类型 | :SMD |
| Weight (kg) | 0.0001 |
| Tariff No. | 85411000 |
| 案例 | SO16 |
| Integrated circuits features | precision |
| 输出电流 | 25mA |
| Integrated circuit type | U/I converter |
| Gross weight | 3.63 g |
| 电源电压 | 13.5...40V DC |
| Multiplicity | 1 |
| spg | 5 |
| Collective package [pcs] | 5 |
| DC supplying current | 3mA |
| Status | ACTIVE |
| Package | Pins | SOIC (DW) | 16 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 40 | TUBE |
| Functional Diagram | |
| Offset Voltage (+/-) | |
| Non-Linearity | 0.025 |
| Loop Voltage | 13.5 to 40 |
| Output Zero Error (+/-) | 16 |
| Sensor Excitation | Vref=10V |
| 输出范围 | 4 to 20 0 to 20 5 to 25 |
| Package Group | PDIP SOIC |
| Reference Design | |
| Span Error | 0.2 |
| Auxiliary Output Voltage | |
| Full Scale Input Range | 0 to 10V |
| CMRR, 60Hz | |
| Datasheet | SBOS141C |
| TI Design | |
| Vs | 40 |
| Offset Voltage Drift (+/-) |
咨询QQ
热线电话