所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| 输出数 | 1 |
| 安装类型 | Surface Mount |
| 供应商设备封装 | 12-WSON (3x2) |
| 电压 - 输出 | 1.8 V ~ 3.3 V |
| 封装 | Tape & Reel (TR) |
| 应用范围 | Converter, Bluetooth (BLT) |
| 工作温度 | -40°C ~ 85°C |
| 标准包装 | 3,000 |
| 电压 - 电压 | 2.2 V ~ 5.5 V |
| 封装/外壳 | 12-WFDFN Exposed Pad |
| 开关频率 | 2 MHz |
| 封装/外壳 | WSON-12 |
| 类型 | Step-Down Converter |
| 功能 | Step Down |
| 安装风格 | SMD/SMT |
| 产品 | Step-Down Converter |
| 输入电压 | 2.2 V to 5.5 V |
| 最高工作温度 | + 85 C |
| 最低工作温度 | - 40 C |
| 工作温度范围 | - 40 C to + 85 C |
| 最大输入电压 | 5.5 V |
| 电源电压 - 最小 | 2.2 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 输入电压最小 | 2.2 V |
| 输出电流 | 300 mA |
| 系列 | TPS62740 |
| 输出电压 | 1.8 V to 3.3 V |
| 关机 | Yes |
| 拓扑结构 | Buck |
| 电源电流 | 300 mA |
| RoHS指令 | Lead free / RoHS Compliant |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | WSON (DSS) | 12 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 3000 | LARGE T&R |
| Preset Vout | |
| New Flag | |
| Functional Diagram | alt_slvsb02b.gif |
| Undervoltage Lockout | Fixed |
| 7 to 30 Vin Max | |
| Control Mode | |
| Iout2 | |
| HiRel | |
| 输出电压 | 3.3 |
| 品牌 | DCS-Control |
| Package Group | WSON |
| Reference Design | Y |
| <7 Vin Max | <7 Vin Max |
| 占空比 | 100 |
| Iout | 0.3 |
| Switch Current Limit | 0.6 |
| Datasheet | SLVSB02B |
| Vout2 | |
| Compensation | Internal |
| 特殊功能 | Dynamic Voltage Scaling Enable Light Load Efficiency Output Discharge Synchronous Rectification |
| Market Segment | Communications & Telecom Consumer & Portable Electronics Industrial Mobile Computing Smart Grid |
| Rating | Catalog |
| TI Design | Y |
| Soft Start | Fixed |
| Iq | 0.0003 |
| Vin | 5.5 |
| >30 Vin Max Converter | |
| Vref Accuracy | 2.5 |
| Regulated Outputs | 1 |
| 工作电源电流 | 300 nA |
| 工厂包装数量 | 3000 |
咨询QQ
热线电话