所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| 输出数 | 1 |
| 同步整流器 | Yes |
| 安装类型 | Surface Mount |
| 频率 - 开关 | 2.5MHz |
| 供应商设备封装 | 16-QFN (3x3) |
| 电压 - 输出 | 0.9 V ~ 6 V |
| 封装 | Tape & Reel (TR) |
| 电流 - 输出 | 3A |
| 工作温度 | -40°C ~ 85°C |
| 输出类型 | Adjustable |
| 标准包装 | 250 |
| PWM型 | Hybrid |
| 类型 | Step-Down (Buck) |
| 其他名称 | 296-36476-2 |
| 电压 - 电压 | 3 V ~ 17 V |
| 封装/外壳 | 16-VFQFN Exposed Pad |
| RoHS指令 | Lead free / RoHS Compliant |
| 负载调整率 | 0.05 % / A |
| 开关频率 | 2.5 MHz |
| 输出电流 | 3 A |
| 工作温度范围 | - 40 C to + 85 C |
| 系列 | TPS62130 |
| 安装风格 | SMD/SMT |
| 最大输入电压 | 17 V |
| 输出电压 | 0.9 V to 6 V |
| 最低工作温度 | - 40 C |
| 封装/外壳 | QFN-16 |
| 电源电压 - 最小 | 3 V |
| 输入电压最小 | 3 V |
| 最高工作温度 | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 拓扑结构 | DCS-Control |
| Primary Input Voltage | :17V |
| No. of Outputs | :1 |
| Voltage Regulator Case Style | :QFN |
| No. of Pins | :16 |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 2 - 1 year |
| SVHC | :No SVHC (16-Dec-2013) |
| Weight (kg) | 0.005 |
| Tariff No. | 85423990 |
| Status | ACTIVE |
| Package | Pins | QFN (RGT) | 16 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 250 | SMALL T&R |
| Preset Vout | |
| New Flag | |
| Functional Diagram | alt_slvsag7c.gif |
| Undervoltage Lockout | Fixed |
| 7 to 30 Vin Max | 7 to 30 Vin Max |
| Control Mode | |
| Iout2 | |
| HiRel | |
| 输出电压 | 6 |
| 品牌 | DCS-Control |
| Package Group | QFN |
| Reference Design | Y |
| <7 Vin Max | |
| 占空比 | 100 |
| Iout | 3 |
| Switch Current Limit | 4.2 |
| Datasheet | SLVSAG7C |
| Vout2 | |
| Compensation | Internal |
| 特殊功能 | Enable Light Load Efficiency Power Good Pre-Bias Start-Up Synchronous Rectification Tracking Voltage Margining |
| Market Segment | Communications & Telecom Computing & Multimedia Industrial Mobile Computing Smart Grid |
| Rating | Catalog |
| TI Design | Y |
| Soft Start | Adjustable |
| Iq | 0.017 |
| Vin | 17 |
| >30 Vin Max Converter | |
| Vref Accuracy | 1.8 |
| Regulated Outputs | 1 |
咨询QQ
热线电话